Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejZamknij komunikat
pl
PL
plPL
e-mail: info@pcp.com.pl
telefon: 663 77 40 35
tu ma być podpis zdjęcia slidera
nawet dzielony na 2 linie
MENU
Klienci o nas

Firma Polskie Centrum Produktywności Sp z o.o. jest partnerem, którego polecamy do współpracy w zakresie organizacji i prowadzenia szkoleń.

Nasze referencje
Kontakt z nami
Polskie Centrum Produktywności Sp. z o. o.

Biuro Polska
Wrocławska 14
41-902 Bytom
e-mail: info@pcp.com.pl
telefon: +48 663 77 40 35


Biuro Szwecja
Adres siedziby: Stora Torget 4,534 31 Vara
Adres korespondencyjny: Box 26, 534 21 Vara
Telefon: 0500-49 59 30
Napisz do nas
Kaizen warsztaty doskonalenia procesów
 
  OPIS SZKOLENIA
 

 

Intensywne 3 dniowe warsztaty, w których zespół uczestników staje się zespołem diagnozującym i optymalizującym wybrany proces. Uczestnikom przedstawiona jest idea Kaizen i możliwe formy występowania w organizacji. Ponadto, albo przede wszystkim poprzez praktyczny warsztat na własnym procesie mają możliwość przeprowadzenia sesji Kaizen Blitz.

 

Warsztat podzielony jest na 3 etapy:

  • Etap 1 ma na celu przekazanie wiedzy o możliwych metodach i narzędziach diagnostycznych, przeszkolenie uczestników szkolenia z zakresu wybranych narzędzi takich jak badania migawkowe czy mapowanie procesów oraz dobór metod i narzędzi odpowiednich do badanego procesu.kaizen, kaizen blitz, szkolenie kaizen, problem solving

 

  • Etap 2 -  uczestnicy wykonują badania efektywności dla wybranego obszaru z wykorzystaniem takich metod jak: badania migawkowe, fotografia dnia roboczego, analiza przepływu, pomiary czasów technologicznych dla operacji, arkusze rejestracji przestojów i zatrzymań, straty i uzyski na surowcach i wiele innych w zależności od wymagań procesu.

 

kaizen, kaizen blitz, sesja kaizen, szkolenie kaizen, rozwiązywanie problemów

 

  • Etap 3 to analiza i poszukiwanie rozwiązań dla wytypowanych problemów na podstawie wyników przeprowadzonej przez uczestników diagnozy procesów; w ramach tego etapu poprzez wykorzystanie narzędzi problem solving uczestnicy ucząc się sukcesywnego rozwiązywania problemów wypracowują rozwiązania dla najbardziej istotnych na obszarze zakłóceń i strat w procesie.

 

Reasumując w skrócie w trakcie warsztatu Kaizen Blitz uczestnicy:

  • poznają narzędzia diagnozy procesów
  • przeprowadzą samodzielną diagnozę wybranych procesów z wykorzystaniem poznanych metod i narzędzi
  • przeanalizują w zespole wyniki przeprowadzonej analizy, ocenią rozmiar strat dla obszaru i wybiorą najbardziej pilne problemy do rozwiązania
  • poznają metodykę i narzędzia zespołowego rozwiązywanie problemów Problem Solving
  • przeanalizują w zespole wybrane problemy wypracowując rozwiązania i opracowując Aciton Plan

 

  INFORMACJE O SZKOLENIU  
 

 

Czas trwania: 3 dni (2 dni na hali produkcyjnej, 1 dzień w sali szkoleniowej)

Liczba uczestników: 8-10 osób

Forma szkolenia:
prezentacja metod i narzędzi diagnozy, prezentacja i nauka oprogramowania wspomagającego diagnozę, wykonanie na hali badań i analiz przez uczestników, praca w zespołach nad analizą wyników, praca w zespołach nad wypracowaniem rozwiązań. Warsztaty mają formę zamkniętą i odbywają się po uprzednim wyborze procesów do analizy.

Adresaci:
Kierownicy i mistrzowie produkcji, specjaliści różnych działów w firmach produkcyjnych, Liderzy Lean, kierownicy i specjaliści działów administracyjnych, 

Trenerzy: 

Inżynierowie zajmujący się wdrożeniem Lean oraz wdrażaniem ogólnozakładowych systemów Kaizen w zakładach produkcyjnych i usługowych na terenie całego kraju.

ZAPYTAJ O SZKOLENIE

 

 

 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Copyright 2014 @ pcp.com.pl
strony internetowe kraków