Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejZamknij komunikat
pl
PL
plPL
e-mail: info@pcp.com.pl
telefon: 663 77 40 35
tu ma być podpis zdjęcia slidera
nawet dzielony na 2 linie
MENU
Klienci o nas

Firma Polskie Centrum Produktywności Sp z o.o. jest partnerem, którego polecamy do współpracy w zakresie organizacji i prowadzenia szkoleń.

Nasze referencje
Kontakt z nami
Polskie Centrum Produktywności Sp. z o. o.

Biuro Polska
Wrocławska 14
41-902 Bytom
e-mail: info@pcp.com.pl
telefon: +48 663 77 40 35


Biuro Szwecja
Adres siedziby: Stora Torget 4,534 31 Vara
Adres korespondencyjny: Box 26, 534 21 Vara
Telefon: 0500-49 59 30
Napisz do nas
Lean w magazynie z grą Warehouse Game
 
  OPIS SZKOLENIA
 

 

Gra symulacyjna Warehouse Game przewidziana jest dla pracowników zarządzających obszarami magazynowymi. Stworzona została przez trenerów PCP, odzwierciedlając procesy zachodzące w logistyce magazynowej.
Pozwala zobrazować problemy jakie mogą wystąpić w obszarze magazynowym i ekspedycyjnym w związku z brakiem dobrej organizacji pracy. Celem gry jest pokazanie narzędzi usprawniających pracę magazynu i ekspedycji oraz ukazanie różnicy w czasie wykonywania czynności przy różnej organizacji pracy.


Gra składa się z 3 rund, gdzie w każdej z nich istotne są zlecenia wystawione przez Klienta oraz czas ich realizacji. Poszczególne komórki kompletacji, pakowania i transportu mają za zadanie w jak najszybszym czasie dostarczyć Klientowi dobrze przygotowane i właściwe zamówienie. W początkowych rundach proces jest chaotyczny, „zatyka” się w wielu miejscach, ale dzięki rozwiązaniom wprowadzanym przez uczestników mniejsza liczba osób obsługujących Klienta dostarcza znacznie więcej zamówień w krótszym czasie. Magazyn w trakcie kolejnych rund zaczyna być uporządkowany i dobrze zorganizowany, a Klient otrzymuje to czego oczekiwał na czas.

 

      warehouse      warehouse 2


Zagadnienia realizowane podczas symulacji to na przykład:

  • poznanie metod diagnozowania i mapowania procesów magazynowych
  • możliwość zobaczenia w procesie wpływu nierównomiernego obciążenia pracą, typowych strat logistycznych, transportowych i magazynowych
  • wdrożenie 5S w obszarze magazynowym, eliminacja wąskich gardeł, reorganizacja procesu
  • procesy magazynowe i koszty magazynowania
  • poznanie narzędzi ABC/XYZ w optymalizacji magazynu
  • mierniki i wskaźniki zarządzania magazynem
  • praca zespołowa przy usprawnianiu pracy magazynu

 

  INFORMACJE O SZKOLENIU  
 

 

Czas trwania: 2 dni

Liczba uczestników: 8-14 osób

Forma szkolenia:
Gra symulacyjna, prezentacja multimedialna, analiza filmów i zdjęć z obszarów magazynowych, omówienie metod i narzędzi optymalizacji procesów magazynowych, ćwiczenia w podgrupach, dyskusje w odniesieniu do procesów uczestników. Szkolenie organizowane w formie zamkniętej.

Adresaci:
Kierownicy i pracownicy działów logistycznych, Kierownicy i pracownicy magazynów, Lean liderzy, właściciele Firm logistycznych

Trenerzy: 

Inżynierowie zajmujący się usprawnianiem procesów magazynowych w Firmach logistycznych i produkcyjnych na terenie całego kraju.

ZAPYTAJ O SZKOLENIE

 

 

 
 

 

Jeżeli chcesz zorganizować szkolenie zamknięte Warehouse Game w swojej Firmie skontaktuj się z nami.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Copyright 2014 @ pcp.com.pl
strony internetowe kraków