Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejZamknij komunikat
pl
PL
plPL
e-mail: info@pcp.com.pl
telefon: 663 77 40 35
tu ma być podpis zdjęcia slidera
nawet dzielony na 2 linie
MENU
Klienci o nas

Firma Polskie Centrum Produktywności Sp z o.o. jest partnerem, którego polecamy do współpracy w zakresie organizacji i prowadzenia szkoleń.

Nasze referencje
Kontakt z nami
Polskie Centrum Produktywności Sp. z o. o.

e-mail: info@pcp.com.pl
telefon: +48 663 77 40 35

Napisz do nas
Gry szkoleniowe
Lean Game

Gry symulacyjnej Lean Game® nie da się zapomnieć! Twoi pracownicy przeżyją fantastyczny smak sukcesu, gdy wydajność stworzonej przez nich fabryki wzrośnie o kilkadziesiąt procent. Do tego znacznie mniej, bedą się wysilać. To się zawsze udaje! Potem pozostaje jeszcze przenieść nowe umiejętności do prawdziwej fabryki...

 

Walizkowa wersja Lean Game®

 

Jako jedyny w Polsce dystrybutor Lean Game®, stworzonej przez szwedzką firmę Revere AB, oferujemy zakup walizkowej wersji gry symulacyjnej procesu produkcyjnego z uzyskaniem licencji trenera Lean Game® (liczba trenerów do przeszkolenia - 2 do 12 osób)

 

Uzyskanie licencji przez trenerów wewnętrznych firmy jest podstawą do nabycia uprawnień, zakupu i samodzielnego korzystania z oferowanej przez PCP walizkowej wersji Lean Game® wewnątrz firmy.
Więcej informacji poniżej.

 

W ramach walizkowego Pakietu Lean Game® zainteresowani otrzymają:

 

  • Grę - klocki, specjalne stopery, laminowane plansze ze stanowiskami i wyposażeniem (piec, plansza kanban, stanowisko montażowe); indywidualne instrukcje z rolami dla grających, arkusz kalkulacyjny do zliczania wyników (Excel), pojemniki transportowe, walizkę.
  • Szczegółową instrukcję po polsku dla prowadzącego.
  • Prezentację dla prowadzącego (Power Point).
  • Prezentację dla uczestników (Power Point).
  • Szkolenie w wykonaniu konsultantów PCP Sp. z o.o. (2 dni szkolenia)
  • Licencję na nieograniczoną ilość wykorzystania gry Lean Game® w firmie kupującej licencję.

 

Czas oczekiwania na grę - ok 2 tygodni.

 

Początki Fabryki Lean Play...

 

Lean Game® jest 1-2 dniowym spotkaniem ok. 10-cioosobowej grupy pracowników lub managementu. gra1Twoi współpracownicy wcielą się w rolę organizatorów i uczestników tradycyjnego procesu produkcyjnego: managera, klienta, magazyniera, planisty, montera itp.

 

Bedą podejmować samodzielne decyzje usprawniające produkcję i ciężko pracować, montując produkty. Podczas kolejnych sesji będziemy udostępniać kolejne narzędzia usprawniania.

 

Nawet nie zauważą kiedy poznają i poczują 5S, Kanban czy SMED. Lean Game® może przybrać różne formy, w zależności od tego, jaki cel sobie wyznaczysz.

 

Jest jednym z najbardziej elastycznych, dostępnych na rynku narzędzi, pozwalających w praktyczny sposób zrozumieć filozofię i mechanizmy Lean Manufacturing.

 

 

Cele osiągane podczas symulacji to na przykład:

 

  • praktyka wdrażania technik Lean Manufacturing i powiązań pomiędzy nimi (SMED, Kanban, 5S, Kaizen, Poka Yoke);
  • poznanie miękkich aspektów zarządzania produkcją;
  • ćwiczenia z analizy procesów produkcyjnych;
  • rozwijanie umiejętności doboru właściwych technik do problemów i potrzeb przedsiębiorstwa;
  • zobaczenie konsekwencji zastosowania poszczególnych metod i technik Lean Manufacturing;
  • zdobycie umiejętności balansowania przepływu procesu (łączenie stanowisk, wymiana czynności pomiędzy stanowiskami);
  • ćwiczenia w wyszukiwaniu wąskich gardeł i sposobów ich likwidacji.

 

Grę możesz też połączyć z elementami konwencjonalnych Warsztatów Lean. Na przykład 1 dzień poświęcić na teoretyczne wprowadzenie do Lean a drugi lub drugi i trzeci na grę. Chętnie zaprojektujemy warsztaty Lean Game® specjalnie dla Ciebie.

 

Skontaktuj się z nami: info@pcp.com.pl

 

Dla ciekawskich: Lean Game® - informacje.

 

Idea Lean Game® powstała w 1983 roku w Instytucie Hewlett-Packard a następnie została rozwinięta przez Johna Biheno wraz ze studentami Wydziału Inżynierii Przemysłowej na Uniwersytecie Wit Waters Rand.

 

Grę rozszerzyli i dokończyli naukowcy z Uniwersytetu Bakingham. gra2Obecnie dostępna na rynku wersja została dopracowana przez firmę Revere AB ze Szwecji i jest dostępna na prawach licencyjnych.

 

Polskie Centrum Produktywności Sp. z o.o. jako jedyne w Polsce są oficjalnie uprawnione do wykorzystywania Lean Game® podczas treningów.

 

To jedna z najlepszych licencjonowanych i sprawdzonych w zachodnich koncernach gier symulacyjnych Lean dostępnych obecnie na rynku polskim.

 

Jak przebiega gra?

 

Podstawowa wersja gry ma 4 do 6 rund trwających po 15 minut. Bierze w niej udział 8 do 15 osób. Po każdej rundzie następuje zliczenie wyniku i dyskusja o tym w jaki sposób można proces usprawnić. Gra może trwać 4 godziny ale może też wraz ze szkoleniem z Lean manufacturing trwać 2 dni. „Fabryka” ma swój plan produkcyjny ułożony w seriach a klient co 15 sekund losowo zleca wykonanie partii określonego produktu. Zwykle pierwsza runda jest katastrofą ale uczestnicy mają masę pomysłów na zmianę stanu rzeczy. Pod koniec gry firma świetnie radzi sobie z precyzją dostaw, ilością i jakością produktów i oczywiście osiąga zysk.

 

Co odróżnia Lean Game® od innych tego typu gier?

 

  1. Podejmowanie decyzji przez uczestników (tworzą oni firmę produkcyjną z nazwą, misją, dyrektorem, działami, pracownikami… jest nawet rola klienta). Celem jest oczywiście zysk. Po każdej rundzie sami muszą podjąć decyzję o tym jakie dwa i tylko dwa usprawnienia wprowadzają. Ku Twojemu zdziwieniu sami wymyślą np.: że tu trzeba skrócić czas przezbrojenia i wtedy trenerowi pozostaje tylko opowiedzieć: „mówisz i masz”: jest metoda SMED, polega na tym i na tym. Drugą płaszczyzną gry jest zarządzanie. Na przykład sposób podejmowania decyzji w grupie. Jak reaguje wybrany manager? Potrafi słuchać ludzi czy dużo mówi? Uwzględnia zdanie innych czy też narzuca decyzje? Często też pojawia się nieformalny lider – nie będący managerem i próbuje przejąć władzę. Czasem „manager” nie jest w stanie kierować grającymi ludźmi.
  2. Różnorodność produktów. Są 3 podstawowe rodzaje produktów i jeszcze tzw. zamówienia specjalne (tzw. „wrzutki”). To powoduje ze ludzie szybko zaczynają ukierunkowywać się na One piece flow. Pytają o Kanbana mimo, że nie znają tego pojęcia.
  3. Gra jest prosta w zrozumieniu ale ciekawa, pobudzająca emocje. Nadaje się zarówno dla inżynierów procesu czy managementu, jak i dla operatorów.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Copyright 2021 @ pcp.com.pl
strony internetowe kraków